Facebook Share

Evaluarea subiectului:
  • 3 voturi - 3.67 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7 trucuri naturale care accelereaza cresterea parului
b3lla Deconectat
Membru
**
Registered

Subiecte: 20
Alăturat: Oct 2012
Reputaţie: 2
Sexul: Selecteaza
7 trucuri naturale care accelereaza cresterea parului
Astazi drept, maine cret, astazi lung, maine scurt. Parul femeilor trece prin foarte multe schimbari, iar dupa o transformare mai radicala este destul de greu sa revii la un par lung si sanatos. Vezi 7 trucuri care accelereaza cresterea parului si pe care trebuie neaparat sa le incerci.

1. Tunde-ti varfurile periodic. Varfurile despicate si parul ars nu au doar un aspect inestetic, dar iti si incetinesc cresterea podoabei capilare. Tunde-ti varfurile o data la 3-4 luni pentru a-ti pastra parul sanatos, iar el te va rasplati in centimetri Smile

2. Uleiul de masline are foarte multe proprietati prielnice si este folosit atat in tratamente faciale cat si in masti pentru par. Maseaza ulei de masline caldut pe toata lungimea parului si asteapta cam 30 de minute inainte sa il inlaturi. Parul va arata mult mai sanatos si lucios, iar cresterea va fi accelerata.

Vopsitul parului in timpul sarcinii. E periculos sau nu?

3. Albusul de ou este bogat in vitamine si are un efect pozitiv asupra parului. Bate spuma 3 albusuri de ou si aplica masca uniform pe toata lungimea parului. Asteapta 10 minute dupa care spala-ti parul cu produsele pe care le folosesti de obicei. Ai grija sa clatesti parul cu apa aproape rece!

4. Bea multa apa. Auzim sfatul asta asa des, incat parca a devenit un cliseu. Dar este adevarat. Apa iti hidrateaza atat pielea, cat si parul, conferindu-i un aspect sanatos si o textura puternica. Si cu cat este mai sanatos, cu atat va creste mai repede.

5. Evita uscatul cu feohn-ul pe cat posibil. Caldura produsa de feohn, placa si ondulator dauneaza structurii parului. Incearca pe cat posibil sa lasi parul sa se usuce natural si pastreaza feohn-ul doar pentru situatii de urgenta.

6. Consuma multe proteine. Ingredientele bogate in proteine contribuie la sanatatea intregului corp, inclusiv a parului. O dieta bogata in proteine va imbunatati sanatatea parului si ii va accelera cresterea.

7. Consuma alimente bogate in vitamina B, cum ar fi banane si ardei gras. Vitamina B confera vitalitate si luciu parului, ajutandu-l sa creasca mai mult intr-un timp mai scurt.
08-10-2012, 10:51 PM
kodin Deconectat
Junior
*
Registered

Subiecte: 0
Alăturat: Aug 2014
Reputaţie: 0
Sexul: Masculin
RE: 7 trucuri naturale care accelereaza cresterea parului
Pentru cresterea parului eu folosesc un supliment pe baza de plante care se numeste Follixin. Primele efecte le-am avut la 2 saptamani de la inceperea tratamentului. Suplimentul e unul natural!
19-08-2014, 02:19 PM
koko Deconectat
Junior
*
Registered

Alăturat: Oct 2014
Sexul: Feminin
Kodin ai mai facut ceva in afara faptului ca ai facut cura cu produsul ala? Si m-ar mai interesa ce intelegi tuprin "primele efecte"?

Multumesc!
27-10-2014, 01:02 PM
florynel Deconectat
Junior
*
Registered

Alăturat: May 2014
Si eu am avut probleme destul de urate cu caderea parului intr-o anumita perioada dar am reusit sa imi mai indesesc parul dupa ce am folosit suplimentul Follixin. Rezultatele nu au fost ele extraordinare dar eu sunt multumit de rezultatele obtinute!
14-11-2014, 01:58 PM
sorina09 Deconectat
Junior
*
Registered

Subiecte: 1
Alăturat: Jun 2013
Ti-a produs efecte dverse Follixin?

Multumesc!
27-11-2014, 11:41 AM
dani1980 Deconectat
Junior
*
Registered

Alăturat: May 2014
Suplimentele sunt bune pentru ca ele contin complexe de vitamine si minerale care intaresc radacina firelor de par. Vitaminele respective se pot lua si din alimentatia de zi cu zi.
10-04-2015, 09:04 AM
ioana63 Deconectat
Membru
**
Registered

Subiecte: 2
Alăturat: Jun 2014
Caderea parului e o problema care la un moment dat afecteaza toate persoanele. Cauzele sunt multiple si pentru a preintampina acest lucru e nevoie sa se respecte mai multe reguli. O regula importanta e data de alimentatia pe care o avem. Trebuie sa consumam alimente bogate in zinc daca avem astfel de probleme pentru ca zincul este un element ce ajuta la fortifierea firului de par si intareste radacina firului de par. In acest fel parul nu mai cade si devine mai des.
12-08-2015, 12:08 PM
filigean29 Deconectat
Membru
**
Registered

Alăturat: Feb 2014
Zincul si magneziul ajuta enorm la  stoparea caderii parului.
10-04-2017, 12:29 PM
ioana63 Deconectat
Membru
**
Registered

Subiecte: 2
Alăturat: Jun 2014
(19-08-2014, 02:19 PM)kodin a scris: Pentru cresterea parului eu folosesc un supliment pe baza de plante care se numeste Follixin. Primele efecte le-am avut la 2 saptamani de la inceperea tratamentului. Suplimentul e unul natural!

(14-11-2014, 01:58 PM)florynel a scris: Si eu am avut probleme destul de urate cu caderea parului intr-o anumita perioada dar am reusit sa imi mai indesesc parul dupa ce am folosit suplimentul Follixin. Rezultatele nu au fost ele extraordinare dar eu sunt multumit de rezultatele obtinute!

Si sampoanele pe baza de urzica pot sa fie eficiente mai ales impotriva caderii parului.
16-05-2017, 12:34 PM
[-]
Raspunde folosind Facebook: 

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  10 SECRETE GROZAVE PENTRU UN PAR LUCIOS, STRALUCITOR Cristina 1 1,865 07-03-2016, 10:29 AM
Ultimul mesaj: sandork
  Decolorarea parului in mod natural Be you 0 638 22-10-2015, 05:37 PM
Ultimul mesaj: Be you
  Masca naturala pentru par uscat si deteriorat Be you 0 615 22-10-2015, 05:24 PM
Ultimul mesaj: Be you
  sfaturi impotriva caderii parului b3lla 16 5,703 19-01-2015, 09:27 AM
Ultimul mesaj: filigean29

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
Schimba Link cu Forum Colocviu.ro Reîntoarce-te Sus

All content © copyright Forum Colocviu.ro Designed by Audentio Design Traducere MyBB Romania